top of page

מחנכים את המחר

Original logo.png

קרן אלון לחינוך

קול קורא

קול קורא להצטרפות לתכנית אלון 

להטמעת הדפסת תלת-מימד כחלק מפדגוגיה חדשנית

קידום למידה פעילה וחשיבה בעזרת חדשנות פדגוגית וטכנולוגית בקרב ילדי הפריפריה, על ידי הטמעת טכנולוגיה של הדפסת תלת-מימד בתהליכי הלמידה בבתי ספר

התכנית כוללת:

  • תרומת מדפסת תלת מימד

  • הכשרה וליווי צוות בית הספר

  • יצירת קהילה לומדת​

מטרת הקרן

שלום,

אני לאורה, מייסדת ״קרן אלון לחינוך".

בדרך כלל מנציחים אנשים על פי מי שהם היו ומה

שהם אהבו. אלון היה ילד מתוק, חייכן ושמח.

אבל אלון היה כל כך קטן, כולו בן שנתיים, שאני לא יודעת

בדיוק מה הוא אהב, חוץ מאת המשפחה שלו ואת אריק, הבובה שלו.

אז בחרתי להנציח את אלון לפי מה שאני אוהבת. אני אוהבת ילדים, אוהבת אנשים ואוהבת חינוך. במיוחד אני אוהבת טכנולוגיה והדפסת תלת מימד. אני מאמינה ביכולת לשלב הדפסת תלת מימד כדי לעשות שינוי בחינוך ולאפשר לילדים ליצור דברים שמעניינים אותם וגם ללמוד בדרך.

את ״קרן אלון לחינוך״ הקמתי בשנת 2015. מאז כל שנה הקרן תורמת במסגרת הקרן בין 10 ל- 20 מדפסות למוסדות חינוכיים ומלווה את הטמעתן. בחרתי לא רק לתרום בהיבט הכספי או הפיזי אלא גם לתרום מזמני וידיעותיי בתחום (אני חוקרת ובעלת תואר דוקטור בנושא - אמרתי לכם שאני אוהבת את התחום, נכון?) כדי לעזור לאנשי חינוך להפוך את המדפסת לברת משמעות חינוכית.

מאז יצא לי לפגוש מאות מורים חולמים, מעיזים, יוזמים, שמביאים משהו קצת שונה לכיתה ולשמוע סיפורי הצלחה מרגשים ממורים, תלמידים והורים. סיפורי למידה משמעותית, סיפורי מסוגלות אישית, סיפורי מוטיבציה ועניין. סיפורים שמשמחים אותי ומזכירים לי כל פעם מחדש איזו משמעות ואיזו השפעה יש למפעל הקטן הזה לזכרו של אלון.

לאורה.png
בנימה אישית
תוכנית אלון
מטרת הקרן

״קרן אלון לחינוך״ הוקמה בשנת 2015 לזכרו של אלון ז״ל, כקרן פילנטרופית חינוכית לשם קידום חדשנות בחינוך.

הקרן פועלת לקידום טיפוח מיומנויות חשיבה, יצירתיות ואוריינות טכנולוגית אצל הלומד, באמצעות טכנולוגיה חדישה, בדגש על טכנולוגיות הדפסה בתלת-מימד.

הדפסת תלת-מימד, הנגישה כיום לשימוש במסגרות חינוכיות, פותחת שלל הזדמנויות ללמידה משמעותית ולפיתוח מיומנויות אקדמיות, קוגניטיביות וחברתיות החיוניות להתמודדות בחברה ובשוק העבודה במאה ה-21.

מאז הקמתה תרמה הקרן מעל 135 מדפסות תלת-מימד למוסדות חינוך ברחבי הארץ המשמשות עשרות אלפי תלמידים בלמידה. בזכות הקרן הוכשרו מעל אלף מורים,  כאשר כ-450 מתוכם זכו לליווי מקצועי בתהליכי ההטמעה הפדגוגית.

הרעיון הבסיסי שעומד במרכז העשייה החינוכית של הקרן הוא טכנולוגיה לשירות חדשנות פדגוגית. הקרן פועלת לפיתוח תוכן ומתודולוגיות להוראה ולמידה בשילוב הדפסת תלת-מימד המבוססים על הניסיון רב השנים בליווי והכשרת מורים והוראת תלמידים בתחום. הקרן פיתחה מודל פדגוגי חדשני, המקנה קווים מנחים למורים המבקשים ללמד באמצעות תכנון והדפסה בתלת-מימד, אותה אנחנו מיישמים בתוכנית אלוןת תוכנית הדגל של קרן  אלון לחינוך בשיתוף עמותת אופנים.

כמו כן, 3Dprint-ED.com, הבלוג על הדפסת תלת-מימד בחינוך שמפעילה הקרן, מספק מקור מידע והשראה לעשרות אלפי מורים, תלמידים ומתעניינים אחרים.

תוכנית אלון" להטמעת הדפסת תלת-מימד כחלק מפדגוגיה חדשנית"
של קרן אלון לחינוך בשיתוף עמותת אופנים - תשפ"ב

100%

שמחים על השתתפותם בתכנית

כ-200 מורים ומורות

53 מוסדות חינוך

97%

מהמורים המשתתפים בתכנית חושבים ששילוב הדפסת תלת מימד בלמידה תורם לפיתוח מיומנויות המאה ה-21

97%

מהמורים המשתתפים בתכנית חושבים ששילוב הדפסת תלת מימד בלמידה תורם לרתימת הסקרנות של הילדים ללמידה

90%

מהמורים המשתתפים בתכנית שילבו הדפסת תלת מימד בהוראה שלהם כבר במהלך התכנית

הצצה לפיתוח יחידות על-ידי מורים המשתתפים בתוכנית אלון

"ראשית תודה לקרן אלון לחינוך ועמותת אופנים על ההזדמנות והצוהר שפתחה עבור תלמידי הפריפריה והתלמידים בכלל ללמוד ולהתקדם טכנולוגית. התלמידים מאוד מתרגשים ונפעמים ללמוד וללמד דברים חדשים ולחשוף את חבריהם לכיתה למה שהם מידלו והמתינו בהתלהבות לבואו של התוצר לכיתה. אף בזמן זה בו אנו נמצאים במרחקים נטלו חלק פעיל בשיעור ה zoom שעשינו כדי להמשיך ולפתח תוצרים שיודפסו עם חזרתם"

"התכנית היתה הזדמנות בשבילי להכיר עולם חדש מופלא עם אינספור אפשרויות. מקווה שבהמשך נוכל להמשיך ולהתפתח עוד, להרחיב את הידע לעוד ילדים ולהעמיק את הידע הקיים. תודה רבה על הזכות להיות חלק!! אתם אלופים"

"התרשמתי מהתוכנית. במיוחד היא נתנה לנו כלים איך לעשות את השיעורים מעוניינות במיוחד בחברה הבדואית"

קרן אלון על פני הארץ

19

13

לאן תרמנו עד היום?

תיכונים / הנדסאים

חטיבות ביניים

בתי ספר יסודיים

שעות הדרכה

אלפי שעות פעילות התנדבותית

37

מוסד חינוכי אחר

מוסד אקדמי, מרכז קהילתי, כיתות בבתי חולים, עמותות חינוך, כפרי נוער ועוד

43

התפלגות מדפסות תכנית אלון תשפב.png

ארגונים שנהנו מתרומת מדפסות תלת מימד, הכשרות ופעילויות

ארגונים נתרמים
bottom of page