מחנכים את המחר

קרן אלון לחינוך

מחנכים את המחר

קול קורא להצטרפות לתכנית הטמעת הדפסת תלת-מימד כחלק מפדגוגיה חדשנית

קידום למידה פעילה וחשיבה בעזרת חדשנות פדגוגית וטכנולוגית בקרב ילדי הפריפריה, על ידי הטמעת טכנולוגיה של הדפסת תלת-מימד בתהליכי הלמידה בבתי ספר

התכנית כוללת:

  • תרומת מדפסת תלת מימד

  • הכשרה וליווי צוות בית הספר

  • יצירת קהילה לומדת​

בשיתוף עמותת

heb-logo.png

בנימה אישית

שלום,

אני לאורה, מייסדת ״קרן אלון לחינוך".

בדרך כלל מנציחים אנשים על פי מי שהם היו ומה שהם אהבו. אלון היה ילד מתוק, חייכן ושמח.

אבל אלון היה כל כך קטן, כולו בן שנתיים, שאני לא יודעת בדיוק מה הוא אהב, חוץ מאת המשפחה שלו ואת אריק, הבובה שלו.

אז בחרתי להנציח את אלון לפי מה שאני אוהבת. אני אוהבת ילדים, אוהבת אנשים ואוהבת חינוך. במיוחד אני אוהבת טכנולוגיה והדפסת תלת מימד. אני מאמינה ביכולת לשלב הדפסת תלת מימד כדי לעשות שינוי בחינוך ולאפשר לילדים ליצור דברים שמעניינים אותם וגם ללמוד בדרך.

את ״קרן אלון לחינוך״ הקמתי בשנת 2015. מאז כל שנה אני תורמת במסגרת הקרן בין 10 ל- 20 מדפסות למוסדות חינוכיים ומלווה את הטמעתן. בחרתי לא רק לתרום בהיבט הכספי או הפיזי אלא גם לתרום מזמני וידיעותיי בתחום (אני חוקרת ועושה דוקטורט בנושא - אמרתי לכם שאני אוהבת את התחום, נכון?) כדי לעזור לאנשי חינוך להפוך את המדפסת לברת משמעות חינוכית.

מאז יצא לי לפגוש מאות מורים חולמים, מעיזים, יוזמים, שמביאים משהו קצת שונה לכיתה ולשמוע סיפורי הצלחה מרגשים ממורים, תלמידים והורים. סיפורי למידה משמעותית, סיפורי מסוגלות אישית, סיפורי מוטיבציה ועניין. סיפורים שמשמחים אותי ומזכירים לי כל פעם מחדש איזו משמעות ואיזו השפעה יש למפעל הקטן הזה לזכרו של אלון.

מטרת הקרן

"קרן אלון לחינוך", הוקמה בשנת 2015 לזכרו של אלון ז״ל. מטרת הקרן הינה קידום הלמידה והחדשנות בחינוך, פיתוח מיומנויות חשיבה ואוריינות טכנולוגית אצל הלומד באמצעות טכנולוגיה חדישה.

מידי שנה תורמת ״קרן אלון לחינוך״ מדפסות תלת-ממד למסגרות חינוכיות ברחבי הארץ ותומכת במורים להטמעת הטכנולוגיה ככלי חינוכי.

הדפסת תלת-מימד, הנגישה כיום לשימוש במסגרות חינוכיות, פותחת שלל הזדמנויות ללמידה משמעותית ולפיתוח מיומנויות אקדמיות, קוגניטיביות וחברתיות החיוניות להתמודדות בחברה ובשוק העבודה במאה ה-21.

עד כה נתרמו כ-70 מדפסות תלת-מימד מצפון הארץ ועד דרומה המשמשות אלפי ילדים בלמידה והוכשרו מעל 200 מורים בתהליכי ההטמעה.

כמו כן, 3Dprint-ED.com, הבלוג על הדפסת תלת-מימד בחינוך שמפעילה מייסדת הקרן, מספק מקור מידע והשראה לעשרות אלפי מורים, תלמידים ומתעניינים אחרים.

גוש דן
שפלה
מרכז
שרון
ירושלים
דרום
בית ספר יסודי
מוסד חינוכי אחר *
תיכון / הנדסאים
חטיבת ביניים
שעות הדרכה
מוסד אקדמי, מרכז קהילתי, כיתות בבתי חולים, עמותות חינוך, כפרי נוער ועוד
פריסת מדפסות תלת-מימד בארץ
17
19
7
12
אלפי שעות פעילות התנדבותית
צפון
8
7
17
7
4
5
7

כיתת לימוד בבית חולים

בבית הספר שליד מחלקות הילדים נעשה היום שימוש לראשונה במדפסת תלת מימד חדשה. 

מאיר, בן ה-11 המאושפז במחלקת ילדים, עיצב והדפיס קובייה תלת ממדית בהדרכת צוות בית הספר. 
ההתרגשות בזמן ההדפסה הייתה עצומה, ומעצימה עבור מאיר שהוציא לפועל את האובייקט אותו תכנן

כיתת לימוד בישיבה תיכונית

תרומתך זו מאפשרת לנו להקנות לתלמידים יכולת טכנולוגית מתקדמת של תכנון והדפסה בתלת מימד, כמו כן הדבר מאפשר לנו להנגיש לתלמידים נושאים שונים בתחומי הלימוד בדרך חדשנית מפתחת ומאתגרת. תלמידי כיתה יא' הדפיסו את הפרויקטים השונים שלהם עליהם הם נבחנים בבגרות

כיתת לימוד בחינוך מיוחד

המדפסת שלך תרמה לנו רבות והוסיפה אור בבית הספר. אנו לומדים ממושגים מתמטיים כגון מדידות, שברים, סימטריה, המרת מידות, מושגים באנגלית, טכנולוגיה וגרפיקה והכל בצורה כייפית.

מודים לך כל-כך, משפחת נעורים

סיפורים מהשטח